Protez Tırnak

Protez Tırnak Nedir?

Akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak gibi farklı çeşitleri bulunan protez tırnak; tırnaklar üzerine sürülen özel jeller yani koruyuculardan sonra tırnak ucuna plastik tırnakların yerleştirilmesi ile elde edilen ve oldukça kullanışlı olan bir tırnak türüdür.

Takma tırnaklara nazaran daha doğal görünen ve daha sağlam bir yapısı bulunan protez tırnak; düzenli olarak bakımları ihmal edilmediği taktirde yıllar boyunca kullanılabilir.

Kullanım ömrü oldukça uzun olabilen protez tırnak; takma tırnakların aksine tıpkı gerçek bir tırnakmış gibi doğal görünür.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 1-1.30 saat süren protez tırnak uygulaması esnasında öncelikle kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu madde sürülür. Bu koruyucu madde; hem protez tırnağın gerçek tırnağa yapışmasını sağlar hem de tırnağın törpüleme işleminden zarar görmesini engeller.

İkinci aşamada tırnağın uç kısımlarına protez tırnak yerleştirilir ve yapıştırılır. Ardından törpüleme işlemi ile tırnağa şekil verilir.

Törpüleme işlemini takiben tırnağın uç kısmı dışındaki diğer kısımları da özel tırnak jeli ya da akrilik ile kaplanır ve son olarak tırnak yüzeyleri törpülenerek, parlatılır.

Kısacası protez tırnak uygulama işlemi oldukça basittir.

 

× Bize Ulaşın