Altın Oran Kaş Tasarımı

Kişinin yüz yapısını şekillendirmek, daha dinç, daha genç ve taze bir görüntü kazandırmak için bazen küçük değişiklikler yapmak yeterli olmaktadır.

Kişinin yüz yapısını şekillendirmek, daha dinç, daha genç ve taze bir görüntü kazandırmak için bazen küçük değişiklikler yapmak yeterli olmaktadır. Kaş şeklini yeniden yapılandırmak, bunlardan biridir.  Sanatçı Leonardo da Vinci’nin tanımlamasıyla Altın Oran dediğimiz,  kişinin yüz organlarının birbirlerine ölçümsel uyumunu kasteden nicelik, yüzde yapılacak tüm değişiklik ve planlamalarda ölçümsel olarak bize yol gösterici olmaktadır. Ancak altın orana her zaman birebir bağlı kalmaktansa, gözün gördüğü, kişinin yüzüne yakışan miktarda değişimler yapmak, çoğu zaman daha etkili ve güzel sonuçlar vermektedir.

Estetik cerrahi operasyonlarda nasıl burun, göz, dudak, alın ölçümleri profesyonel bakış açısıyla birleştiriliyorsa, kaş tasarımında da benzer şekilde kişinin göz aralığı, burun kanat genişliği, alın yapısı ve göz kapağı pozisyonu değerlendirilmeye alınmalıdır. Yoksa herkes için belirli tek düze bir kaş boyutu ve şekli yoktur; yapılırsa da doğal durmayacaktır. Benzer şekilde tasarlanacak kaşlar, kişinin ten rengi, saç tonu ve orijinal kaş rengi ile uyumlu, natürel renklerde de olmalıdır. Ten ve saç rengi ne olursa olsun herkese aynı koyu ton kaşlar yapılırsa yine doğallıktan ve hedeften uzak, yanlış sonuçlar doğacaktır.

× Bize Ulaşın